International

‘चिनियाँ हस्तक्षेप’ बढेको भन्दै लुम्बिनीमा प्रदर्शन

रुपन्देही – चीनले नेपालको आन्तरिक मामिलानमा हस्तक्षेप गरेको भन्दै शुक्रबार लुम्बिनीमा प्रदर्शन भएको छ ।

प्रदर्शनकारीहरुले ‘चिनियाँ हस्तक्षेप’ बन्द गर भन्दै चीन सरकारविरुद्ध नाराबाजी गरेका छन् । उनीहरुले चिनियाँ राष्ट्रपति र नेपालका लागि चिनियाँ राजदूतविरूद्ध नाराबाजी गरेका छन् । सो क्रममा प्रदर्शनकारीहरूले चिनियाँ राष्ट्रपति सी जिनपिङको पुत्लासमेत दहन गरेका छन् ।चीनले नेपाली भूमि मिचेको तथा आन्तरिक मामिलामा हस्तक्षेप गरेकाले विरोध गरिएको प्रदर्शनकारीहरूले बताएका छन् ।

पछिल्लो समय नेपालमा चीनले राजनीतिक तहमा हस्तक्षेप बढाउँदै लगेपछि त्यसको चर्को आलोचना हुँदै आएको छ ।सत्तारुढ नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (नेकपा) भित्र विवाद चर्किरहँदा नेपालस्थित चिनियाँ राजदूत होउ यान्छीले राष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारी, नेकपाका अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल ‘प्रचण्ड’, पूर्वप्रधानमन्त्रीद्वय माधवकुमार नेपाल र झलनाथ खनालसँग भेटवार्ता गरेकी थिइन् ।

रुपन्देही – चीनले नेपालको आन्तरिक मामिलानमा हस्तक्षेप गरेको भन्दै शुक्रबार लुम्बिनीमा प्रदर्शन भएको छ ।

प्रदर्शनकारीहरुले ‘चिनियाँ हस्तक्षेप’ बन्द गर भन्दै चीन सरकारविरुद्ध नाराबाजी गरेका छन् । उनीहरुले चिनियाँ राष्ट्रपति र नेपालका लागि चिनियाँ राजदूतविरूद्ध नाराबाजी गरेका छन् । सो क्रममा प्रदर्शनकारीहरूले चिनियाँ राष्ट्रपति सी जिनपिङको पुत्लासमेत दहन गरेका छन् ।चीनले नेपाली भूमि मिचेको तथा आन्तरिक मामिलामा हस्तक्षेप गरेकाले विरोध गरिएको प्रदर्शनकारीहरूले बताएका छन् ।

पछिल्लो समय नेपालमा चीनले राजनीतिक तहमा हस्तक्षेप बढाउँदै लगेपछि त्यसको चर्को आलोचना हुँदै आएको छ ।सत्तारुढ नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (नेकपा) भित्र विवाद चर्किरहँदा नेपालस्थित चिनियाँ राजदूत होउ यान्छीले राष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारी, नेकपाका अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल ‘प्रचण्ड’, पूर्वप्रधानमन्त्रीद्वय माधवकुमार नेपाल र झलनाथ खनालसँग भेटवार्ता गरेकी थिइन् ।

Related Articles

Back to top button
Close