International

कोरोना सं’क्रमणमा अमेरिकामा कायम गर्यो नयाँ रेकर्ड , एकैदिन थपिए यति धेरै सं’क्रमित

न्यू योर्क, कोरोना म’हामारीबाट सर्वाधिक प्र’भावित अमेरिकाले दैनिक संक्रमित संख्यामा नयाँ रेकर्ड कायम गरेको रोयटर्सले जनाएको छ। बिहीबार एकैदिन ७५ हजार बढी सं’क्रमित फेला परेपछि अमेरिकाले नयाँ रेकर्ड कायम गरेको हो। यसै महिना संक्रमित संख्यामा नयाँ रेकर्ड कायम भएको यो सातौं पटक हो। सं’क्रमित संख्यासँगै सोका कारण ज्यान गु’माउनेको संख्या पनि बढिरहेको रोयटर्सले जनाएको छ। यो संख्या जुन यता उच्च संख्यामा पुगेको उसको विश्लेषण छ। यसमा अधिकाशं मृतक ए’रिजोना, क्या’लिफोर्निया, फ्लो’रिडा र टे’क्ससबाट रहेका छन।

यो महिना अमेरिकाका ५० मध्ये ३० राज्यको दैनिक संक्रमित संख्यामा रेकर्ड कायम भएको छ। फ्लोरिडा राज्यको संक्रमित संख्यालाई एक देशका रूपमा हेर्दा त्यहाँको संक्रमित संख्या विश्वको चौथो मुलुकजस्तो हुन आउँछ। अमेरिका, ब्राजिल र भारत हाल सर्वाधिक कोरोना संक्रमित भएको मुलुकमा हुन्। कोरोनाका कारण अमेरिकीहरू विद्यालय तथा व्यवसाय खोल्ने विषयमा बाँ’डिदै आएका छन्। योसँगै सामाजिक दूरी कायम गर्ने र मास्क लगाउने स’वालमा पनि उनीहरू विभाजित छन्। जबकी विश्वका अधिकाशं स्वास्थ्य विज्ञहरूले कोरोना रोकथामका लागि सामाजिक दूरी र मास्क लगाउने कार्य प्र’भावकारी रहेकोमा एकमत रहँदै आएका छन्।

कोरोनाका कारण हालसम्म अमेरिकामा १ लाख ३४ हजार बढी मानिसको मृ’त्यु भइसकेको छ। बिहीबार भेटिएका ७५ हजार २ सय ५५ संक्रमितले गत शुक्रबार कायम भएको ६९ हजार ७०९ संक्रमित संख्यालाई उ’छिनेको हो। जुलाईमा प्रतिदिन औ’षतमा ५७ हजार ६ सय २५ जना संक्रमित भेटिएका थिए। अमेरिकाको कोरोनावि’रूद्धको ल’डाईंको मो’र्चामा अ’घ्रभागमा रहेर काम गर्दै आएका अमेरिकी सं’क्रामक रो’ग विशेषज्ञ डा. ए’न्थोनी फा’उचीले यसअघि नै आवश्यक क’दम र सा’वधानी नअपनाइए अमेरिकामा प्रतिदिन १ लाख बढी संक्रमित थपिने चे’तावनी यसअघि नै दिइसकेका छन्।

न्यू योर्क, कोरोना म’हामारीबाट सर्वाधिक प्र’भावित अमेरिकाले दैनिक संक्रमित संख्यामा नयाँ रेकर्ड कायम गरेको रोयटर्सले जनाएको छ। बिहीबार एकैदिन ७५ हजार बढी सं’क्रमित फेला परेपछि अमेरिकाले नयाँ रेकर्ड कायम गरेको हो। यसै महिना संक्रमित संख्यामा नयाँ रेकर्ड कायम भएको यो सातौं पटक हो। सं’क्रमित संख्यासँगै सोका कारण ज्यान गु’माउनेको संख्या पनि बढिरहेको रोयटर्सले जनाएको छ। यो संख्या जुन यता उच्च संख्यामा पुगेको उसको विश्लेषण छ। यसमा अधिकाशं मृतक ए’रिजोना, क्या’लिफोर्निया, फ्लो’रिडा र टे’क्ससबाट रहेका छन।

यो महिना अमेरिकाका ५० मध्ये ३० राज्यको दैनिक संक्रमित संख्यामा रेकर्ड कायम भएको छ। फ्लोरिडा राज्यको संक्रमित संख्यालाई एक देशका रूपमा हेर्दा त्यहाँको संक्रमित संख्या विश्वको चौथो मुलुकजस्तो हुन आउँछ। अमेरिका, ब्राजिल र भारत हाल सर्वाधिक कोरोना संक्रमित भएको मुलुकमा हुन्। कोरोनाका कारण अमेरिकीहरू विद्यालय तथा व्यवसाय खोल्ने विषयमा बाँ’डिदै आएका छन्। योसँगै सामाजिक दूरी कायम गर्ने र मास्क लगाउने स’वालमा पनि उनीहरू विभाजित छन्। जबकी विश्वका अधिकाशं स्वास्थ्य विज्ञहरूले कोरोना रोकथामका लागि सामाजिक दूरी र मास्क लगाउने कार्य प्र’भावकारी रहेकोमा एकमत रहँदै आएका छन्।

कोरोनाका कारण हालसम्म अमेरिकामा १ लाख ३४ हजार बढी मानिसको मृ’त्यु भइसकेको छ। बिहीबार भेटिएका ७५ हजार २ सय ५५ संक्रमितले गत शुक्रबार कायम भएको ६९ हजार ७०९ संक्रमित संख्यालाई उ’छिनेको हो। जुलाईमा प्रतिदिन औ’षतमा ५७ हजार ६ सय २५ जना संक्रमित भेटिएका थिए। अमेरिकाको कोरोनावि’रूद्धको ल’डाईंको मो’र्चामा अ’घ्रभागमा रहेर काम गर्दै आएका अमेरिकी सं’क्रामक रो’ग विशेषज्ञ डा. ए’न्थोनी फा’उचीले यसअघि नै आवश्यक क’दम र सा’वधानी नअपनाइए अमेरिकामा प्रतिदिन १ लाख बढी संक्रमित थपिने चे’तावनी यसअघि नै दिइसकेका छन्।

Related Articles

Back to top button
Close