News

OMG छिटो हेर्नुहोस: नायक पल शाहको सिसि क्यामेरा फुटेजमा यस्तो देखियो… (भिडियो)

(भिडियो समचारको अन्तमा राखिएको छ, हेर्नुहोस।)
यो पनि पढ्नुहोस: देशमा नैतिकताको खडेरी देखियो:प्रचण्ड

काठमाडौँ — नेकपा अध्यक्ष पुष्पकमल दाहालले देशमा नैतिकताको खडेरी देखिएको बताएका छन्। सोमबार काठमाडौंमा आयोजित पेशागत महासंघ नेपाल र नेपाल राष्ट्रिय कर्मचारी महासंघको एकता घोषणा कार्यक्रममा बोल्दै दाहालले सर्वोच्च अदालतले संसद् विघटनलाई बदर गरिदिँदा ओलीले नैतिकताको आधारमा राजीनामा नदिएर अझै धम्की र अहंकार प्रदर्शन गरेको बताए।

‘देशमा नैतिकताको खडेरी परेको देखियो। संविधानमाथि घात भयो, असंवैधानिक भनेर देशव्यापी आन्दोलन भयो, सर्वोच्चले फैसला गर्‍यो। नैतिकताको आधारमा एक रौं पनि केही गर्न नपर्ने । अझ उल्टै धम्कि, अहंकार प्रदर्शन गर्ने। पुरै ध्वस्त नभएसम्म केपिजीको बुद्धि पलाउने देखिएन,’दाहालले भने’।

सर्वोच्च अदालतले ओलीको कदमलाई खारेज गरिसकेपछि पनि उनी प्रधानमन्त्री पदमा बसेर अझै देखाइ दिन्छु भन्दै धम्की दिएको दाहाललको भनाइ छ।

‘राजीनामा दिनु पर्नेमा झन् जितौं जस्तो पो गर्नुभएको छ। सर्वोच्चले उहाँलाई हराइदिएको छ। हामी झन् बलियो भयौं रे। के अचम्म हो हारेपछि बलियो भइने। यो कस्तो सिद्धान्त प्रतिपाद गरेको केपीजीले? यस्तो नि हुन्छ काहीँ? नैतिकताको आधारमा राजीनामा दिनु पर्छ भनेर सबैले भनिराखेका छन्। तर राजीनामा दिनु त कता हो कता अझै देखाइ दिन्छु भन्नु हुन्छ,’उनले भने, ‘अब देखाउन के बाँकी छ र? संकटकाल लगाएर देखाउँछु भनेको हो कि? किनभने उहाँ त अब वैधानिक ढंगले पार्टी सदस्य पनि हुनुहुन्न। सर्वोच्च अदालतले उहाँको कदमलाई खारेज गरिसकेपछि उहाँ प्रधानमन्त्रीमा एक छिन् पनि बस्न लायक हुनुहुन्न।’

ओली सम्पूर्ण रुपले पतन नुहँदासम्म बेइमानी र गडबढ गर्न नछाड्ने दाहालले बताए। ‘केपी ओली सम्पूर्ण रुपले आफ्नो पतन नहुँदा सम्म बेइमानी र गडबढ गर्न नछोड्ने पात्रको रुपमा देखिनु भएको छ। मैले हिजो मात्रै सुने मान्छेलाई साम,दाम, दण्ड भेद, प्रलोभन के के गर्दै अझै बल गर्नु भएको छ,’ दाहालले भने।

संसद् विघटनपछि ओलीले हल्ला चलाएको सेटिङ अदालतले भत्काइदिएको भन्दै दाहालले निर्वाचन आयोगको हल्लाको सेटिङ पनि भत्किने दाबी गरे।

‘देशभरी अभियान चलाएर सेटिङको हल्ला चलाउनु भएको थियो। धेरै मान्छे केपी कमरेडको सेटिङको हल्लाले प्रचण्ड–माधवतिर लागे बर्बाद भइहाल्छ नि भन्ने भ्रममा थिए। अब विस्तारै फर्किदै हुनुहुन्छ। आउनुस् अब अर्को सेटिङ पनि भत्किदै छ निर्वाचन आयोगको, ’दाहालले भने, ‘हेर्नुहोला मैले त्यत्तिकै भनेको हैन। बुझेर भन्दै छु। निर्वाचन आयोगले यो पार्टी उहाँको आधिकारिक पार्टी हैन, आधिकारिक पार्टी बहुमतवाला पार्टी नै हो। सूर्य चिन्ह र नाम उहाँहरुकै हो भन्ने फैसला हुन्छ। यसमा एक इन्च पनि शंका गर्नुपर्दैन। विश्वासको साथ भन्न सक्छु। यसमा दुविधा पाल्न जरुरी छैन।’

निर्वाचन आयोगबाट आफूहरुलाई आधिकारिक पार्टी र सूर्य चिन्ह पाइसकेको तर त्यसको औपचारिक घोषणा हुन मात्रै बाँकी रहेको दाहालले दाबी छ। सूर्य चिन्ह र आधिकारिक पार्टी आफूहरुकै भएको भन्दै दाहालले दुविधामा रहेका नेता कार्यकर्तालाई फर्किन आग्रह गरे।

‘सूर्य चिन्ह उतै हुन्छ भनेर कोही साथीहरु निधाउनु भएको छ। तपाईंहरुलाई लठ्ठाइएको छ, के-के पिलाएर हो के-के पिलाएर। छिट्टै तपाईहरु बिउँझनुस्। आउनुस्। मूल पार्टी, आधिकारिक पार्टी यहि हो। यसलाई कसैले यताउता गर्न सक्दैन। सर्वोच्चले जनताको पक्षमा संविधान अनुसार नै फैसला गर्छ भनेको थिए। संविधान, पटक पटक छलफल, दल सम्बन्धि ऐनको व्यवस्था ले सूर्य चिन्ह हामीले पाई सक्यौं। घोषणा हुन मात्रै बाँकी हो,’ दाहालले भने।

सर्वोच्चको फैसला आउने दिन नै आफूले ओलीलाई नैतिकताको आधारमा राजीनामा दिन सुझाव दिएको तर ओलीले उल्टो गरेको दाहालको भनाइ छ।

‘केपीजी नांगै भइसक्नुभयो तर कपडा लगाएको छु भन्दै हिँड्नु भएको छ। मैले त सर्वोच्चको फैसला हुने दिन नै भनेको थिए, तपाईं आज रातभरीमा राजीनामा दिनु भयो भने नेपाली जनताले फेरी छुट दिन्छन्। तर, मैले भनेपछि उहाँले उल्टो गरिहाल्नु हुन्छ। उहाँले त हामीलाई सिध्याउने एक मात्र मिसन देखाउनु छ,’ उनले भने। राजनीतिक दलहरुबीचको सहमतिले अब बस्ने संसद बैठकबाट नयाँ सरकार गठनको प्रक्रियाको सुरुवात हुने दाहालले बताए।

अब, हेर्नुहोस समचारको यो भिडियो

Related Articles

Back to top button
Close