Intresting

राजकुमार के. सि. ले मुस्लिम अरेबिक आमा-छोरीको शा’री’रि’क भो’क मे’टाएर ठ’ड्याए काठमाडौंमा महल

ऐजेन्सि/काठमाडौ। उनको रवाफ देखेर टोल छिमेकका मान्छे चकित छन्–उनी अर्थात कलियुगका कृष्ण ३७ बर्षका राजकुमार केसी। पढन नसकेर विदेश भासिएका उनले काठमाडौको थानकोटमा साढे तीन तले घर बनाएका छन। न उनको सरकारी जागिर छ, न कुनै पेसा व्यबसाय, तरपनि केसीको जीवन शैली देखेर उनलाई चिन्नेहरु चकित छन।

तीन बर्ष कुवेतमा घरासयी कामदार काम गरेर फर्कीएका केसीको प्रगति देखेर गाँउका अन्यपनि आश्चर्यमा परेका छन । उनको पुर्ख्यौली घर भने धादिङ हो। ‘यस्ले कसरी घर बनायो भनेर हामीपनि चकित छौ।’

उनलाइ नजिकवाट चिनेका साथीले भने–कुवेतमा पनि घरभीत्रै भाडा माझेर बस्नेले यत्रो प्रगति गरेको देखेर हामीपनि आश्चर्यमा परेका छौ।’ उनलाई गाँउले भन्छन्।

भाग्यमानीको भूतै कमारो! राजकुमारका लागि कुबेतको धनाड्य ‘सुल्तान’ को घरभित्र भाडा माज्ने, खाना पकाउने र सुल्तानका श्रीमतीका कपडा धुने काम पाएको थियो। यसैबाट भाग्य कोर्ने मौका मिल्यो ती युवकलाई।

देशभित्र रोगजारी नपाएर ह’ण्डर ठ’क्कर खादै कुवेत पुगेको नेपाली ठिटोले सुल्तानका श्रीमतीलाइ मिठो मिठो पकाएर मात्र खुवाएनन् बरु शारीरिक भो’क प्या’स पनि मेटाउन सफल भयो। पैसा कमाउन तल्लिन मुस्लिम सुल्तानहरु आफ्ना श्रीमतीको ‘भोक–प्या’स’ मेटाउने तर्फ चिन्तित हुदैनन।

त्यही मौकालाइ नेपाली युवाले राम्रोसंग सदुपयोग गरे, यौ’न प्या’सले विरक्तिएकी महिलाको तीर्खा मेटाएर आफ्नो र उनी दुवैको कल्याण गरे। घरमा कामगर्ने हट्टा कट्टा युवासँग सुल्तानकी श्रीमती मात्र होइन, छोरी पनि पल्किएकी रहिछ।

आमासँग त्यसो गरेको देखेकी छोरीले घरेलु कामदारलाई ध’म्काएर आफ्र्नो स्वार्थ पूरा गर्न लगाइ।

नेपाली केटोको काम आवरणमा भान्से भएपनि उ वास्तविक मालिक बन्दै गएको थियो। दिउसोमा श्रीमती र साझमा छोरीलाइ ‘स’न्तुष्टि’ दिन थाल्यो। भाग्यमानी नेपालीले एउटै घरभित्र तीनवटा जागिर पायो, पैसा पनि कुम्लायो । तर, श्रीमतीको हाउभाउ विस्तारै थाहा पाउन थालेपछि सुल्तानले घरेलु कामदारलाइ यता फर्काइदियो।

तरपनि आफ्नो अतृप्त प्या’स मेटादिएकोमा सुल्तानकी श्रीमतीले नेपाली केटालाइ नेपाल फर्किनु पहिले केही महङ्गा गहना-जवाहारत समेत दिएकी थिइन।

यसरी एकजना सामान्य घरेलु कामदारले नाटकीय ढंगले काठमाडौंमा घर बनाउन सफल भयो। नेपालीहरु पैसा कमाउन कति धु’र्त छन भन्ने कुरा यो घ’टनाले देखाएको छ नै यससँगै कमाईको एउटा नयाँ स’नसनीपुर्ण पाटो पनि खुलासा गरिदिएको छ।

Related Articles

Back to top button
Close